avto-advokat.kharkov.ua

Автоадвокат Харьков - защита интересов водителя на дороге и в суде

Образец заявления о взыскании убытков с виновников ДТП

Образец заявления о взыскании убытков с виновников ДТП.

Исковое заявление о взыскании убытков, причиненных в результате ДТП

_______________ районний суд м. Харкова

Позивач: ______________________
адреса: м. ________, вул. _________,
буд. ______, кв. _______
засоби зв’язку: _______

Відповідач: ____________________
адреса: м. _____, вул. ______
буд. ______, кв______
засоби зв’язку: не відомі

Ціна позову: _______________ грн.


 

ПОЗОВНА ЗАЯВА
про стягнення ________ грн. ___________ коп. матеріальних збитків
та ______________ грн. моральної шкоди, заподіяних в результаті ДТП
7 вересня 2010 року Іванов Іва Іванович (Відповідач) керуючи автомобілем „ГАЗ” д.н. 125-02 ХА, в м. Харків по вул. Героїв Праці, повертаючи ліворуч, не врахував дорожню обстановку, не дотримався руху як найближче до правого краю проїзної частини, внаслідок чого виїхав на смугу зустрічного руху, що призвело до зіткнення з автомобілем „ДЕУ ЛАНОС” д.н. 170-22 ХА під керуванням Петрова Петра Петровича (Позивач).

Згідно висновків ДАЇ та суду дорожньо-транспортна пригода сталася з вини водія Іванова І.І.

Власність обох автомобілів підтверджується технічними паспортами.

Вина водія Іванова І.І. підтверджується протоколом та схемою ДТП і поясненнями учасників та свідків пригоди, а також постановою Київського районного суду м. Харківа від 20.09.2010 року про застосування адміністративного стягнення до Іванова І.І.

Ст. 22 Цивільного кодексу України передбачено, що збитками, які підлягають відшкодуванню у повному обсязі, є „...втрати, яких особа зазнала у зв’язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права...”.

Згідно висновку про оцінку майна № 06А/04 від 22.10.2010 року вартість відновлювального ремонту мого автомобіля складає 9852,00 грн.

Одночасно до суми відшкодування додаю мої витрати на експертні послуги, які склали 550,00 грн. (копія платіжної квитанції додається).

Сума загального відшкодування збитків складає:

9852,00+550,00 = 10402, 00 грн.

Таким чином, я вважаю, що Іванова І.І., як власник джерела підвищеної небезпеки – автомобіля „ГАЗ” д.н. 125-02 ХА, повинен відшкодувати мені витрати, які я мушу зробити для відновлення первинного стану свого автомобіля „ДЕУ ЛАНОС” д.н. 170-22 ХА , пошкодженого в ДТП, тобто витрати на його повний ремонт.

Відповідно до п. 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 року № 4 „Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди” – „...Під моральною шкодою слід розуміти втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань, або інших негативних явищ, заподіяних фізичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб”. Відповідно до чинного законодавства моральна шкода може полягати, зокрема: у приниженні честі, гідності, у порушенні нормальних життєвих зв’язків через неможливість продовження активного громадського життя, порушенні стосунків з оточуючими людьми, при настанні інших негативних наслідків.

Відповідно до ст. 23 ЦК України особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав. Моральна шкода полягає в душевних стражданнях, яких особа зазнала у зв’язку із знищенням чи пошкодженням майна і відшкодовується незалежно від майнової шкоди, яка підлягає відшкодуванню, та не пов’язана з розміром цього відшкодування. Протягом тривалого часу у зв’язку з пошкодженням автомобіля Позивачеві довелося самостійно шукати гроші для ремонту автомобіля, через що Позивач тривалий час не міг вночі спокійно спати. І до того суворий сімейний бюджет Позивача довелося спрямувати на ремонт пошкодженого в результаті ДТП автомобіля. Це все спричинило виникнення пригніченого стану, внаслідок чого Позивач почав до всього нервово відноситися, крім того це був перший і улюблений автомобіль Позивача. Від такого стану та нецільового використання сімейних грошей постраждали крім самого Позивача і члени його родини, родичі, що призвело до розладу стосунків у родині Позивача.

Крім того, раніше дуже часто на вихідних Позивач із сім’єю виїжджали з міста на відпочинок від тяжкого робочого тижня, після ДТП змога на законний відпочинок зникла.

Крім того, на тривалий час після ДТП Позивачеві та його близьким довелося пересісти на громадський транспорт, що викликало суттєві незручності у пересуванні. Багато справ, запланованих раніше, що потребували пересування автотранспортом, Позивачеві довелося відкласти, а від деяких з них він взагалі змушений був відмовитись, що спричинило проблеми з роботою. Позивач через втрату автомобіля, не міг виконувати деякі доручення керівництва, що були пов’язані з переїздом, що спричинило зменшення заробітної плати.

Розмір заподіяної Позивачеві моральної шкоди визначити важко, але він має хоча б компенсувати ті емоційні страждання, які довелося перенести Позивачеві і його родині, та витрати, пов’язані з відновленням психічного стану Позивача, відпочинком від усього що сталося із Позивачем та членами його родини. Розмір душевних страждань Позивача і страждань його родини оцінюється Позивачем в 10 000 (десять тисяч) гривень. Ціна враховує в себе усі страждання, які довелося перенести Позивачеві зокрема: порушення звичайного способу життя, негативного впливу на стан здоров’я, а також моральних страждань, пов’язаних з дорожньо-транспортною пригодою.

Враховуючи вище викладене, керуючись ст.ст. 11, 16, 22, 23, 1166, 1167, 1187 ЦК України, ст.ст. 3, 79, 88, ч. 6 ст. 110, 119, 120 ЦПК України, -

ПРОШУ:

1. Прийняти до розгляду позовну заяву.
2. Стягнути з Іванова Івана Івановича на користь Петрова Петра Петровича 10402,00 (десять тисяч чотиреста дві) гривні  відшкодування матеріальної шкоди.
3. Стягнути з Відповідача на користь Позивача 10 000 (десять тисяч) гривень відшкодування моральної шкоди.
4. Стягнути з Відповідача на мою користь вартість проведених експертних досліджень у сумі 550 грн. 00 коп.
5. Витребувати з органів Державтоінспекції Київського району м. Харкова адміністративні матеріали по даному ДТП.
6. З метою забезпечення позову накласти арешт на все рухоме та нерухоме майно відповідача, яке належить йому на праві власності.
7. Стягнути з Відповідача на користь Позивача відшкодування судових витрат на державне мито та оплату експертизи у відповідності до документів, що підтверджують ці витрати.

Додаток (копії):
1. Постанова Київського районного суду м. Харківа від 20.09.2010 року.
2. Висновок експерта № 06А/04 від 22.10.2010 року.
3. Квитанція про сплату послуг експерта від 22.10.2010 року.
4. Копія технічного паспорту на автомобіль.
5. Копія цієї позовної заяви з додатками.
6. Квитанція про сплату державного мита.
7. Квитанція про сплату витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи.


„______”________________ 2011 року П.П. Петров

Тип законодательного документа: 

Бесплатные консультации автоюриста по телефону: +38(097)206-15-58;+38(095)158-87-78.